Kybernetický útok na automobilovú spoločnosť Honda

Neustále zrýchľujúci sa proces digitalizácie so sebou prináša aj potenciálne hrozby. Kybernetické útoky sa po celom svete odohrávajú čoraz častejšie. Japonská automobilka Honda pozastavila 9. júna výrobu svojich automobilov a motocyklov, pretože sa stala terčom kybernetického útoku. Zástupcovia japonskej značky uviedli, že v dôsledku napadnutia systému kyberzločincami spoločnosť nemala prístup k vlastným počítačovým serverom, a taktiež nemohla využívať e-mail a interné systémy. Honda Motor pozastavila činnosť vo Veľkej Británii, Severnej Amerike, Turecku, Taliansku a Japonsku. Firma oznámila, že počas externého útoku sa vírus rozšíril v jej systéme, no bližšie detaily ďalej neprezradili. Odborníci na kybernetické útoky tvrdia, že zločinci mohli použiť tzv. ransomware, čo znamená, že hekeri mohli šifrovať údaje alebo zamedziť Honde prístup k jej IT systémom.

V zmysle zákona č. 69/2018 Z. z. o kybernetickej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov má prevádzkovateľ základnej služby povinnosť prijať bezpečnostné opatrenia a zároveň je povinný preveriť účinnosť prijatých bezpečnostných opatrení a plnenie požiadaviek stanovených týmto zákonom.

Spoločnosť Top privacy, s.r.o., zaoberajúca sa službami v oblasti kybernetickej bezpečnosti Vám vie podať pomocnú ruku a zabezpečiť pre Vás:
• Analýzu špecifických sektorových kritérií a dopadových kritérií
• Analýzu kybernetickej bezpečnosti
• Vypracovanie návrhov opatrení v oblasti kybernetickej bezpečnosti
• Odborné školenia zamestnancov v oblasti sociálneho inžinierstva a kybernetickej bezpečnosti
• Poradenstvo a konzultácie s odborníkmi z príslušných oblastí

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.
Tím Top privacy

Zdroj: ekonomika.sme.sk, vat.pravda.sk, techbox.dennikn.sk